Anděl 18 - JSI OUT?!

 

Jsi out?! Snad každý se někdy v životě dostáváme do role outsidera nebo někoho, kdo je mimo – prožíváme to v rodině, mezi přáteli, ve škole, v práci, v církvi, v mládeži – a tím ten seznam zdaleka nekončí! Co to ale o nás vypovídá, když jsme tak trochu out? Je to v pořádku, být někdy mimo? A hlavně – co s tím dál? Říká k tomu něco Bůh a můžeme být out i ve vztahu s Ním? 

17. března 2018 od 9.30 hod. v modlitebně CASD v Praze na Smíchově proběhne již desátý ročník akce Anděl, tentokrát na téma „Jsi out?!“

Pojetí dopolední bohoslužby bude letos opět netradiční. Úvodním blokem chval nás provede mládež z Berouna a z Kladna – spolu s nimi se budeme moct naladit na začínající den a užít si s chutí a naplno společné písně. Následovat pak bude část kázání v podání letošního řečníka Jana Matouška ve spolupráci se smíchovskou mládeží. Zamýšlení se nad tématem bude prokládáno příběhově ztvárněnými písněmi, ale také diskuzí nad tématem v menších skupinkách – bude tak opět prostor téma „Jsi out?!“ prožít i promyslet hlouběji a osobněji. Společně s řečníkem Janem Matouškem pak budeme hledat nejen odpovědi na některé nastolené otázky, ale i praktické nasměrování a aplikaci do našich životů.

Odpoledne bude věnováno divadelnímu představení smíchovské mládeže, které naléhavým způsobem otevře otázku toho, jak je někdy snadné ukázat na druhého, že je mimo – a jaké to může mít důsledky.

Nakonec se můžeme těšit i na osobní rozhovor s hostem Janem Matouškem, ve kterém nám otevře něco víc ze svého života a z toho, jak on sám prožívá chvíle, kdy je out. Povídání bude doplněno několika písněmi.
Letos plánujeme skončit oficiální program dřív než obvykle, aby byl ještě dostatek času na společenství, povídání a chvíle s přáteli. 

Někteří lidé mají za to, že každý z nás má několik andělů. Buď to můžou být andělé z nebes, nebo je to prostě člověk nám nejbližší. Akce Anděl by mohla sloužit k tomu, aby si každý z účastníků našel toho anděla, kterého zrovna potřebuje.

Vstup ZDARMA!

www.facebook.com/akceandel
www.akceandel.cz